HAKKIMIZDA

 

Biz Kimiz?

“Olabi Oğulları” Arap dünyasında öne gelen şirketlerden biri , 1952 yılında kuruldu. Diğer ülkelerdeki şubelerimize dayanarak guatemalalı kakule ve lüks selan çayına kadar, ithalat, ihracat ve üretim alanlarında çalışıyoruz. Geçtiğimi bu yüz yıldan beri dede ve torunların tecrübelerinden yaralanarak Haci Olabi Türkiyede ve özellikle İstanbul’dadır. Bu ticarete açılan kapı 2012 yılından beri Türkiye’de kahve ticaretinde önemli isim almıştır. Bu çalışma ve çabalardan sonra geldiğimiz yerden gurur duyuyoruz. Böylece Haci Olabi her çeşit kahve severlerin favori seçeneği oldu.

 

Menşei:

Ortaya çıkışımız ise Şirket 1952 yılında Kuveyt’te kuruldu, 1960 ta yurt dışına yolculuğumuz başladı, Sudiarabistan’dan başlayarak ana vatanımız Suriye’ye sonra başka ülkelere yayılmaya başladık. 2012 yılında yeni havasında Türkiye’de yayılmaya başlayarak HACI OLABI yeni adını alarak İstanbul’da kuruldu. – Kahve bizim ilgi alanımızdandır ki bizim şirketimiz 30 kahve çeşitinden fazla bulunur, yeşil kahvenin kolombiya ve Brezilya çeşitlerinden başlıyarak hindistan kahvesinden geçerek, yemen kahvesine kadar uzanır. – Bu ticaret ile beraber büyük tarihe dayanarak , Haci Olabi sizlere kakule ile deneyimi göterir ve sizlere kakuleden yetişimi guatimela ve hindistanda olan 10 türünü sunuyor. – Ayrıca Seylan çayı Haci Olabi’nin önem verdiği ticarei bir çeşiti sayılır.

 

Neden Haci Olabi?

Kahve üretiminde başladığımız andan beri en yüksek standartlarla çalışmaya önem veririz.
Başlangıç olarak en iyi kahve çekirdeklerini en iyi brezilya ve hindistan tarlalarından, detaylı ve özenli bir şekilde seçilip bütün yapılış aşamalarıni denitleyerk üretilir. Kavurma gibi aşamalar, sıcaklık derecesini ve havanın yürütülmesiyle birlikte sonradan en modern aletlerle öğütülür ki bütün ülkelerdeki bütün şubelere dağıtılsın. Bu sistemimizle beraber nakil işleminde iyi şekilde ve doğaya zarar vermeden yapmaya önem veririz ki, müşterilerimize en iyi kahve ve hurma türleri en güzel şekilde ulaşsın. – sizlere en kaliteli ve en iyi hurma türlerini sunmak, arap esaletini korumak için elimizden geleni yaptık çünkü bizde, fincanın lezzeti ancak bir doğal hurma ile tamamlanır.

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR